Sobota, 24 lutego 2018. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Podziel się:

Podziel się:

Ełczanka mistrzynią Podlasia w ortografii

Emilia Łowczyk, absolwentka Gimnazjum nr 2 w Ełku – wygrała XVIII Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii w kategorii liceów.

Emilia Łowczyk, absolwentka Gimnazjum nr 2 w Ełku i ubiegłoroczna mistrzyni Polski w ortografii w kategorii gimnazjów, tym razem sięgnęła po kolejne laury – wygrała XVIII Podlaskie Mistrzostwa w Ortografii w kategorii liceów. Mogła o to zawalczyć, gdyż uczy się w pierwszej klasie w I LO w Białymstoku.
- Jesteśmy dumni z Emilki i cieszymy się, że o nas nie zapomina. Gdy poznała wyniki dyktanda, od razu podzieliła się z nami swoją radością - informuje Małgorzata Pieńkowska, gimnazjalna wychowawczyni i polonistka utalentowanej absolwentki. – Czytałam tekst dyktanda o snującym mrzonki podróżniku po Pogórzu Karpackim. Tekst był trudny i ciekawy, naszpikowany pułapkami, mimo to Emilka, choć jest dopiero w pierwszej klasie liceum, była najlepsza! Pochwaliła się też nagrodami: kursem na prawo jazdy i kursem językowym. Jak widać, wiedza popłaca.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: E.L. oraz opublikowany na portalu Ełk: Ełczanka mistrzynią Podlasia w ortografii
Oceń artykuł:

(0)