Sobota, 24 lutego 2018. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Podziel się:

Podziel się:

To będzie numer jeden w Ełku!

W naszym mieście znowu pojawiła się Szkoła Podstawowa nr 1.

W naszym mieście znowu pojawiła się Szkoła Podstawowa nr 1. Powstała ona na bazie Gimnazjum nr 2 w Ełku przy ul. Koszykowej.
Obecny na uroczystości otwarcia nowej placówki Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski podkreślał, że Gimnazjum nr 2 to szkoła z tradycjami i dużymi osiągnięciami, od lat znajdowała się w Złotej Dziesiątce najlepszych szkół województwa, więc SP nr 1 podąży tym śladem.
W SP nr 1 swoją naukę kontynuują drugie i trzecie klasy gimnazjalne, pojawiło się także 5 klas siódmych. Jednak 4 września był tam najważniejszym dniem dla dzieci z klas pierwszych i „zerówki” oraz ich rodziców.
Pierwszaki weszły na salę gimnastyczną w asyście uczniów klas najstarszych. Wśród gości specjalnych znalazł się Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, który pasował siedmiolatków na uczniów po złożeniu przez nich ślubowania. Dzieci czekało sporo atrakcji: występy zespołu wokalnego prowadzonego przez p. Marcina Mulewskiego, prezenty od szkoły - pamiątkowe czapeczki z jedynką na daszku. Szczególnie serdecznie dzieci zostały przywitane przez p. Małgorzatę Skibicką, która wraz z objęciem stanowiska wicedyrektora przejęła opiekę nad młodszymi klasami.
Miłym akcentem uroczystości była obietnica ze strony prezydenta miasta, że wkrótce obok szkoły powstanie plac zabaw, a za kilka lat – nowa sala gimnastyczna.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: E.L. oraz opublikowany na portalu Ełk: To będzie numer jeden w Ełku
Oceń artykuł:

(0)