Piątek, 23 lutego 2018. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Podziel się:

Podziel się:

WYMIANA MŁODZIEŻY - Z wizytą w Halle (Niemcy)

WYMIANA MŁODZIEŻY - Z wizytą w Halle (Niemcy)

W drugim tygodniu roku szkolnego 2017/2018 grupa siedemnaściorga uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku - pod opieką nauczycielek j. niemieckiego - brała udział w wymianie szkolnej organizowanej w ramach partnerstwa szkół SP1 Ełk i Integrierte Gesamtschule Halle (Niemcy). Był to drugi etap wymiany, w którym młodzi ełczanie pojechali z rewizytą do swoich niemieckich rówieśników. W czerwcu 2017r. gościli u siebie grupę uczniów z Niemiec.
Tematem przewodnim tegorocznej wymiany młodzieży była przyroda i jej piękno. Uczniowie wspólnie realizowali projekt fotograficzny pt. ”Skarby natury”, a efektem ich pracy są dwujęzyczne plakaty i kartki pocztowe, na których widnieją zdjęcia ukazujące uroki fauny, flory i krajobrazu polskich Mazur oraz niemieckiej Saksonii.
W Halle nasi uczniowie mieszkali u swoich niemieckich kolegów i koleżanek , dzięki czemu uczestniczyli w ich codziennym życiu, poznawali ich kulturę i mentalność.
Program wymiany składał się z dwóch części. Do południa zaplanowano zajęcia w szkole: praca projektowa, zwiedzanie budynku szkoły, udział w zajęciach szkolnych, wizyta w ogrodzie botanicznym. Po południu wspólna rekreacja: wizyta w lodziarni, gry planszowe i grillowanie. Uczniom podobała się wycieczka do Lipska, największego miasta Saksonii, gdzie nie tylko zwiedzili piękną starówkę, ale też doskonale się bawili w parku trampolin „Jumphaus” oraz oglądali fascynującą wystawę „Titanic”, prezentującą zachwycającą panoramę 360ᵒ złożoną ze zdjęć Yadegara Asisi’ego.
Komunikacja przebiegała doskonale. Językiem projektu był j. niemiecki, ale w czasie wolnym młodzież porozumiewała się również w j. angielskim.
Wymiana młodzieży SP1 Ełk – IGS Halle jest współfinansowana z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Bez pomocy tej instytucji organizacja wymiany byłaby niezwykle trudna.
Organizatorki: Anna Gajewska, Sylwia Ewa Piotrowska i Sylwia Surma
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: E.L.
Oceń artykuł:

(0)