Czwartek, 22 lutego 2018. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Podziel się:

Podziel się:

Niezwykły gość w SP1 Ełk

W sobotę, 7 października 2017r., gościem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku była pani Ulla Lenz!

W sobotę, 7 października 2017r., gościem Szkoły Podstawowej nr 1 w Ełku była pani Ulla Lenz, wdowa po sławnym pisarzu niemieckim Siegfriedzie Lenzu. Pani Lenz z radością przyjęła zaproszenie szkoły, która od lat stawia na język niemiecki: prowadzi klasy z rozszerzonym programem języka niemieckiego, projekty międzynarodowe, polsko-niemieckie wymiany młodzieży oraz realizuje projekty literackie bazujące na prozie Siegfrieda Lenza.
Pani Lenz z wdziękiem i humorem wspominała swojego męża oraz z chęcią odpowiadała na pytania uczniów. Podkreślała, że był człowiekiem mądrym, dowcipnym, przenikliwym, niezwykle zaangażowanym w sprawy społeczno-polityczne, a zarazem bardzo skromnym. Pisarz niezwykle cenił sobie twórczość Ernesta Hemingwaya i Thomasa Manna.
Pani Lenz przeczytała fragment opowiadania pt. „Marvellas beste Freude” („Największa radość Marvelli”). Była to nie lada gratka, gdyż jest to niedawno znalezione i opublikowane opowiadanie, które S. Lenz napisał z myślą o dzieciach. Warto podkreślić, że pisarz miał w swoim dorobku zaledwie dwa opowiadania dla najmłodszych.
W spotkaniu, które przebiegało w miłej atmosferze, uczestniczyli uczniowie klas z rozszerzonym programem języka niemieckiego, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: E.L. oraz opublikowany na portalu Ełk: Niezwykły gość w SP1 w Ełku
Oceń artykuł:

(0)