Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Podziel się:

Podziel się:

Tydzień Wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku

W dniach 01.-05. grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. M. Konopnickiej w Ełku już po raz szósty obchodzono Tydzień Wolontariatu, którego celem było rozwijanie postawy życzliwości, zaangażowania, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych oraz promocja wolontariatu w szkole. Zadania wolontariatu zostały ukazane dzieciom i młodzieży w formie plastycznej na zorganizowanej wystawie okolicznościowej.

Dzięki wsparciu Parafialnego Koła Caritas z Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Ełku i życzliwości Prezesa Koła p. Grażyny Pieczyńskiej oraz Księży Salezjanów w ramach Tygodnia Wolontariatu, w szkole przeprowadzono akcję pod hasłem: „Jabłka zjadamy, o zdrowie dbamy, polskich sadowników wspieramy”. Dziewczęta ze SKC od wtorku do piątku na przerwach rozdzieliły 600 kg smacznych jabłek, które dzieci, młodzież i dorośli ze smakiem spożywali. Zwiększona konsumpcja jabłek to pomoc ich producentom, a przede wszystkim źródło witaminy C i wzmocnienie odporności organizmu. Dietetycy zalecają zjedzenie przynajmniej dwóch jabłek w ciągu dnia – rano dla urody, a wieczorem dla dobrego zdrowia. Tydzień Wolontariatu obfitował w różnorodne działania wspierające, zwłaszcza osób w potrzebie np. serdeczny uśmiech, rozmowa, podzielenie się kanapką, pomoc w nauce, wspólne odrabianie lekcji itp.
Działalność Szkolnego Koła Caritas w placówce stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, wspiera ciekawe inicjatywy młodzieży, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, umożliwia pomoc szkolnym rówieśnikom w trudnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że dzięki prowadzonym tego typu działaniom coraz większa grupa młodych ludzi zostanie zachęcona i przygotowana do podejmowania w dorosłym życiu różnego rodzaju bezinteresownych inicjatyw na rzecz drugiego człowieka.
Maria Chaberek, Barbara Kurzyna
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Maria Chaberek oraz opublikowany na portalu Ełk: Tydzień wolontariatu w SP5
Oceń artykuł:

(0)