Wtorek, 12 grudnia 2017. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Profil użytkownika Barbara Markowska

Mikołajki w Niezapominajce

Mikołajki to tradycyjna, „polska nazwa święta ku czci Świętego Mikołaja, biskupa Miry, obchodzonego 6 grudnia”. Współcześnie w Polsce, nocą podkłada się dzieciom drobne upominki, małe zabawki a przede wszystkim słodycze.

Przedszkolaki Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka” ten...

Pasowanie na przedszkolaka w Niezapominajce

Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka odbywa się raz na cały pobyt dziecka w przedszkolu, dlatego też jest to bardzo ważny dzień zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

W minionym tygodniu najmłodsze przedszkolaki- grupa „Smerfy”, Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka” w Ełku przeszły...

Dzień Pluszowego Misia w „Niezapominajce”

Każdy z nas ma jakąś ulubioną zabawkę, którą pamięta z dzieciństwa. Może to być lalka, samochód lub pluszowy miś. Pluszowy miś jako zabawka jest, symbolem łagodności, opiekuńczości, pocieszenia w trudnych chwilach, ostoją i inspiracją do rozwoju.

Listopadowe spotkanie w Niezapominajce

Listopad to trzeci i najsmutniejszy jesienny miesiąc, gdyż z drzew opadają liście - stąd pochodzi jego nazwa, jest szaro i dżdżyście. Ale listopad jest bogaty w różne święta: Święto Wszystkich Świętych, Święto Niepodległości czy Andrzejki.

Święto Niepodległości w Niezapominajce

Patriotyzm- to dla przedszkolaka pojęcie abstrakcyjne, a postaw patriotycznych dzieci uczą się od dorosłych. Dlatego też to my dorośli musimy wyrabiać przywiązanie do szczegółowych pojęć: symboli narodowych, obyczajów, obrzędów.

Poniedziałkowy pranek w Miejskim Przedszkolu „Niezapominajka”...

Niezapominajka w Muzeum Mleka w Grajewie

Każde dziecko wie, że picie mleka jest zdrowe, ale czy każde dziecko wie skąd się bierze mleko i jaka jest droga mleka od krowy do sklepu? Tego właśnie postanowiły dowiedzieć się przedszkolaki z Niezapominajki.

W piękny październikowy dzień, dwie grupy: „Pszczółki” i „Wiewiórki”...

Cyrk w Niezapominajce

Każda zabawa jest dobra, gdyż: kształtuje umiejętność wspólnej zabawy, współpracy oraz pozytywnych relacji w grupie. Umożliwia przeżywanie radości dostarczanie różnorodnych wrażeń sensomotorycznych. Właśnie takich wrażeń dostarczyła nam Agencja Artystyczna Invisible Man z Iławy -magia światła, ruchu i precyzji.

Niezapomianjka Sprzata Świat

Ważnym celem wychowania przedszkolnego wynikającym z "Podstawy programowej wychowania przedszkolnego" jest kształtowanie różnych postaw, między innymi - postawy ekologicznej.

Wychowankowie Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”- jak co roku, wzięły udział w jesiennej akcji ekologicznej...

Niezapominajka w „Majsterkowie

Dziecko wieku przedszkolnym przejawia naturalną spontaniczność w poznawaniu otaczającego je świata oraz w wyrażaniu swoich emocji, wrażeń i odczuć. Za pomocą różnych form i metod staramy się umożliwiać dziecku wszechstronny rozwój zgodnie z jego potrzebami i predyspozycjami, rozbudzać wrażliwość estetyczną i indywidualne zdolności.

Adaptacja w Niezapominajce

Ostatni tydzień sierpnia w Miejskim Przedszkolu "Niezapominajka" upływał pod katem adaptacji małego dziecka w przedszkolu, gdyż przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci jest wielkim przeżyciem, a uczęszczanie do przedszkola wiąże się z wielkimi zmianami w życiu dziecka.