Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Podziel się:

Podziel się:

Święto Niezapominajki w Niezapominajce

"W dosłownym tłumaczeniu niezapominajka, to z języka greckiego „mysie uszko” (mys-mysz i us-uszko). W Polsce często nazywana jest niezabudką. To kwiat, który najczęściej kojarzymy z dzieciństwem, sielskimi widokami i bieganiem po łące.

15 maja obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki- to nasz rodzimy zwyczaj, który staramy się kultywować. W związku z tym Miejskie Przedszkole „Niezapominajka” ma w tym dniu dwa święta: swoje imieniny i Dzień Życzliwej Niezapominajki. Również w tym dniu promujemy walory polskiej przyrody, jej różnorodność biologiczną oraz przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. Optymistyczni wychowankowie naszego przedszkola, w bajkowych strojach i ze śpiewem na ustach przeszli ulicami miasta wręczając przechodniom papierowe niezapominajki życząc wszystkim "miłego dnia".
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Święto Niezapominajki w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)