Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Projekt "Ełk tu działam" w Niezapominajce

Edukacja proekologiczna to także edukacja prozdrowotna, której należy uczyć już od najmłodszych lat.

Edukacja w zakresie ekologii oraz zrównoważonego stylu życia jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Najlepiej, gdy jest ona wprowadzana od najmłodszych lat. Dzieci, często nie maja możliwości wyjechania na wieś i zobaczenia jak powstaje jedzenie konsekwencją, czego wiedzę o tym czerpią z telewizji.
„Życie roślin” – to projekt realizowany w Miejskim Przedszkolu "Niezapominajka" w Ełku w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, Tu działam”, którego celem jest zaszczepienie w najmłodszych miłości do przyrody oraz przekazanie wiedzy na temat uprawy żywności oraz zagospodarowanie i ożywienie przestrzeni, zaangażowanie rodziców do aktywnego udziału przez pomoc swoim dzieciom w pracach i w organizacji zajęć. Wspólnie z wolontariuszami stworzono ogródek warzywno – ziołowy, który zapełnia wolny czas i pomaga dzieciom w zdobyciu wiedzy na temat zdrowego żywienia i pielęgnacji roślin. Koordynatorem projektu jest p. Aleksandra Pełszyńska.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Kochanowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Projekt "Ełk tu działam" w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)