Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Wakacje w Niezapominajce

Podczas wakacji w Miejskim Przedszkolu „Niezapominajka”, dzieci nie próżnują i odpady segregują, uczestnicząc w Projekcie Every Can Counts (Każda puszka cenna).

Na początku sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się edukacyjne warsztaty recyklingowe, łączące edukację z zabawą. W każdej z grup gościliśmy w przedszkolu, przedstawiciela Fundacji na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL – panią Agnieszkę Potomską, która wspiera odzysk i ponowne przetworzenie aluminiowych puszek po napojach oraz innych opakowań. Celem kampanii jest edukacja ekologiczna poprzez wyrabianie nawyku segregacji odpadów, ukazanie korzyści płynących z odzysku surowców wtórnych, wskazanie możliwych zastosowań odzyskanych odpadów opakowaniowych, uczenie prawidłowego segregowania poszczególnych surowców wtórnych oraz wrócenie uwagi na wspólne działania, które mogą się przyczynić do poprawy czystości np. naszej okolicy - to zależy od nas wszystkich.
Aktywny udział w warsztatach umożliwił małym uczestnikom zdobycie atrakcyjnych nagród, przy okazji zapoznając ich z podstawami selektywnej zbiórki odpadów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Wakacje w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)