Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Podziel się:

Podziel się:

Ogródek warzywny w Niezapominajce

Dania przyprawione świeżymi przyprawami zerwanymi z własnego ogródka zielnego smakują o wiele lepiej. Ich aromat i zapach jest nieporównywalny do żadnych kupionych „świeżych” przypraw w sklepach. Przekonały się o tym przedszkolaki Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”.

„Życie roślin” – to projekt realizowany w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, Tu działam”, którego celem jest zaszczepienie w najmłodszych miłości do przyrody oraz przekazanie wiedzy na temat uprawy żywności oraz zagospodarowanie i ożywienie przestrzeni. W związku z powyższym na początku czerwca, nauczycielki Przedszkola „Niezapominajka” wraz z dziećmi oraz z wolontariuszami, stworzyły ogródek warzywno – ziołowy, który zapełnia wolny czas i pomaga dzieciom w zdobyciu wiedzy na temat zdrowego żywienia i pielęgnacji roślin. Teraz nadszedł czas zbiorów i degustacji posadzonych i posianych warzyw i ziół. Wychowankowie mogą bezpośrednio oglądać jak na krzaczkach rosną i dojrzewają pomidory, truskawki, poziomki. Jak również powąchać zioła: miętę, szałwię, bazylię itp. Koordynatorem projektu jest p. Aleksandra Peszyńska. W jej obecności przedszkolaki smakowały herbatki ziołowej z suszonego czarnego bzu- zdaniem dzieci ładnie pachnie i smakuje. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pomalowały wybraną roślinkę.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Ogródek warzywny w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)