Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Podziel się:

Podziel się:

Adaptacja w Niezapominajce

Ostatni tydzień sierpnia w Miejskim Przedszkolu "Niezapominajka" upływał pod katem adaptacji małego dziecka w przedszkolu, gdyż przekroczenie progu przedszkola dla wielu dzieci jest wielkim przeżyciem, a uczęszczanie do przedszkola wiąże się z wielkimi zmianami w życiu dziecka.

Głównym celem naszych spotkań było zapoznanie nowo przybyłych dzieci z pomieszczeniami przedszkola, wyposażeniem i jego przeznaczeniem, z ogrodem przedszkolnym, poznanie pań oraz dzieci, które uczęszczały na spotkania. Wizyty te były okazją do nawiązania pierwszych kontaktów, zabaw z dziećmi i paniami, które przygotowały szereg atrakcji dla dzieci, min. zabawy z balonikami, zabawy z chustą animacyjną Klanza, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, czy tez w sali ruchowej. Każdy dzień kończył się pożegnaniem i zaproszeniem na następny dzień. Jak się okazało dzieci chętnie przychodziły, aby się wspólnie pobawić. Warto tez dodać, że w przedszkolu dziecko zdobędzie wiele sprawności i umiejętności; nauczy się współpracy z rówieśnikami, nabierze odwagi i wiary we własne siły; w sposób wszechstronny będzie przygotowywało się do szkoły; pozna nowych kolegów.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Adaptacja w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)