Czwartek, 15 listopada 2018. Imieniny Amielii, Idalii, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

Niezapominajka w Muzeum Mleka w Grajewie

Każde dziecko wie, że picie mleka jest zdrowe, ale czy każde dziecko wie skąd się bierze mleko i jaka jest droga mleka od krowy do sklepu? Tego właśnie postanowiły dowiedzieć się przedszkolaki z Niezapominajki.


W piękny październikowy dzień, dwie grupy: „Pszczółki” i „Wiewiórki” Miejskiego Przedszkola Niezapominajka w Ełku pojechały na wycieczkę autokarową do Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka w Grajewie. To jedyna taka placówka w Polsce, gdzie dzieci za pomocą techniki multimedialnej poznają historię mleczarstwa. W każdej z części ekspozycji dzieci mogą wzbogacić wiedzę o mleku i jego spożywaniu, o tradycjach przetwórstwa. Przedszkolaki mogły samodzielnie doświadczyć dojenia krowy oraz zobaczyć i dotknąć maselnicy, wirówki do mleka, słomy itp. Wiele atrakcji dostarczyło im spotkanie z maskotka muzeum – krową Matyldą, z która dzieci wykonały pamiątkowe zdjęcie.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Niezapominajka w Muzeum Mleka w Grajewie
Oceń artykuł:

(0)