Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Święto Niepodległości w Niezapominajce

Patriotyzm- to dla przedszkolaka pojęcie abstrakcyjne, a postaw patriotycznych dzieci uczą się od dorosłych. Dlatego też to my dorośli musimy wyrabiać przywiązanie do szczegółowych pojęć: symboli narodowych, obyczajów, obrzędów.


Poniedziałkowy pranek w Miejskim Przedszkolu „Niezapominajka” miał charakter patriotyczny w związku z 99 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci z grupy „Biedronki zaprezentowały piękny program artystyczny, na który złożyły się wiersze piosenki i tańce ludowe. Podniosły nastrój uzupełniały biało- czerwone stroje udekorowane kotylionami. W tym dniu, gościliśmy również zespół ludowy „Młoda Kalina” ze Szkoły Podstawowej w Kalinowie. Młodzi artyści przygotowani pod kierunkiem państwa Agnieszkę i Emila Makiewiczów, zaprezentowali pieśni patriotyczne i ludowe. Niezwykłemu spotkaniu towarzyszyła podniosła atmosfera pełna wzruszeń i dumy, że jesteśmy Polakami. Aneta Pietrewicz i Wioletta Modzelewska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Święto Niepodległości w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)