środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

"Biedronki" z Niezapominajki kodują

Kodowanie to jedna z najbardziej przydatnych umiejętności w XXI wieku. W dzisiejszych czasach z oprogramowania korzysta się nie tylko w informatyce, ale również innych dziedzinach np. medycynie. Umiejętność programowania zwiększa szansę na dobrą pracę – według organizacji takich jak Code.org do 2020 roku w USA będzie o 1.000.000 więcej miejsc pracy dla programistów niż ludzi, którzy będą w stanie te stanowiska zająć.

Akcja „Smyki kodują” ma na celu popularyzację nauki programowania dla dzieci w starszych grupach przedszkolnych: 5-6 lat. Zajęcia te nie wymagają użycia komputerów i są oparte o zabawę. Dzięki temu nauczyciel po lekturze udostępnionych materiałów jest w stanie sam poprowadzić zajęcia w swojej grupie przedszkolnej – nawet, jeśli nie miał wcześniej żadnej styczności z programowaniem!
Programowania można się uczyć od najmłodszych lat – poprzez zabawy rozwijające logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię dzieci. Kodowanie to domena nie tylko informatyków; uczy umiejętności, które przydadzą się każdej osobie np. nauki pracy w grupach, uczenia się na błędach, dokładności.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: "Biedronki" z Niezapominajki kodują
Oceń artykuł:

(0)