Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Imieniny Niezapominajki

15 maja wszystkie Zosie, duże i małe mają zwoje święto, ale nie tylko, bo również tego dnia obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki.

W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji.
Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.
Dlatego , my społeczność Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, obchodzimy ten dzień w szczególny sposób. Przede wszystkim dekorujemy sale w kolorach niezapominajek oraz idąc ulicami miasta rozdajemy przechodniom własnoręcznie przygotowane niezapominajki życząc wszystkim „miłego dnia i uśmiechu na co dzień”.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Imieniny Niezapominajki
Oceń artykuł:

(0)