Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Dni Rodziny w Niezapominajce

Dzień Matki w 40 krajach na świecie jest obchodzone w różnych terminach. Polsce obchodzimy 26 maja. Święto jest wyrazem szacunku i wdzięczności w stosunku do mam, za ich poświecenie i bezwarunkową miłość. W tym dniu dzieci obdarowują swoje mamy laurkami, kwiatami, czekoladkami, różnymi prezentami. Natomiast 23 czerwca - Dzień Ojca mamy okazję uroczyście okazać wdzięczności tatusiom. Choć w Polsce święto ma już kilkudziesięcioletnią tradycję, do tej pory nie dorównało popularnością Dniowi Matki. Niemniej z roku na rok coraz więcej ojców może liczyć nie tylko na życzenia czy gesty, ale i drobne upominki.

Przedszkolaki Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, w przed dzień Dnia Matki zorganizowały uroczyste spotkania dla swoich Rodziców. We wszystkich grupach dzieci prezentowały piękne programy artystyczne, na które składały się okolicznościowe piosnki i wiersze, tańce , życzenia i całuski. Były też wspólne zabawy. "Motylki" kodowały na macie, "Biedronki" wykonały wspólnie z rodzicami "gniotki", "Pszczółki" przygotowały słodkie przyjęcie i lody, a "Wiewiórki" bawiły się w naszym przedszkolnym ogrodzie. Wszystkie przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane laurki. Każda mama otrzymała folder informujący o możliwości wykonania bezpłatnego badania mammograficznego i badania cytologicznego w ramach Programu Narodowego Funduszu Zdrowia i Ministerstwa Zdrowia.
To były miłe chwile, które na długo zapadną w pamięci dzieci, rodziców i nauczycielek. Nie jednym rodzicom zakręciła się łezka w oku.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Dni Rodziny w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)