Wtorek, 22 stycznia 2019. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Biedroneczki bawią się w ogrodzie

Zabawy badawcze dostarczają dziecku niezliczonej ilości nowych przeżyć, zaspakajają naturalna ciekawość świata. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania. Przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych dziecka.

Przedszkolaki z grupy „Biedronki” Miejskiego Przedszkola Niezapominajka, uczestniczyły z zajęciach edukacyjnych- badawczych „Piasek i glina”. Podczas zabawy dzieci poznały wybrane właściwości fizyczne gliny i piasku oraz ich zastosowanie w życiu codziennym. Miały możliwość dotykania, oglądania, wąchania piasku i gliny oraz przedmiotów z nich wykonanych. Wspólnie z nauczycielką prowadzącą – Anetą Pietrewicz, sprawdzały rozpuszczalność gliny i piasku w wodzie oraz przepuszczalność wody przez ich plastyczność. Najwięcej radości sprawiło dzieciom samodzielne lepienie dowolnych figur z gliny. Zajęcia odbyły się w ogrodzie przedszkolnym, więc na zakończenie dzieci mogły pobawić się bańkami mydlanymi. Były tez zabawy z chustą animacyjną. To była super zabawa.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Biedroneczki bawią się w ogrodzie
Oceń artykuł:

(0)