Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Niezapominajka bawi się klockami

Zabawa klockami z pewnością wspomaga rozwój dziecka .Dzieci bawiące się nimi od wczesnych lat zdecydowanie lepiej radzą sobie z matematyką (szczególnie z algebrą) i innymi dziedzinami wymagającymi posługiwania się liczbami. Zabawa klockami stanowi także istotny fundament rozwoju funkcji poznawczych i intelektualnych. Pozytywnie wpływa na takie umiejętności jak koordynacja wzrokowo-ruchowa, wyobraźnia przestrzenna, umiejętności komunikacyjne, a także społeczno-emocjonalne.

Dzieci Miejskiego Przedszkola Niezapominajka: „Biedronki”, „Smerfy”, „Wiewiórki” i „Motylki” wybrały się do pobliskiej sali zabaw „Kolej na klocki”. Po wstępnej rozmowie pani prowadzącej, rozpoczęła się świetna zabawa klockami przypominającymi słomki, a których dzieci formowały różne figury geometryczne. Po prezentacji swoich figur, przedszkolaki zamieniły się w architektów, rysując dziwne domy wg własnych pomysłów, a następnie o nich opowiadały. Dzieci budowały niezwykłe miasteczka, a na koniec bawiły się wybranymi przez siebie klockami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe naklejki.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Markowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Niezapominajka bawi się klockami
Oceń artykuł:

(0)