Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Niezapominajka na Festynie

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. "Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa".

Wychowankowie Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka” grupy: „Słoneczka”, „Motylki” i „Biedronki” wzięły udział w festynie edukacyjnym „Uśmiechnięte 4 łapy” organizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Ełku. Główny celem akcji było uwrażliwienie uczniów na potrzeby zwierząt oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw opiekunów zwierząt. Biletem wstępu było zebranie i dostarczenie karmy dla kotów do siedziby Centrum Edukacji Ekologicznej. Na miejscu na uczestników czekało mnóstwo niespodzianek, między innymi: spotkania z ludźmi, których praca bądź pasja związane są z opieką i troską nad zwierzętami, zabawy tematyczne, dmuchany plac zabaw, wata cukrowa, a także pieczenie kiełbasek na ognisku. Każde dziecko otrzymało balonik. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt." Zwierzęta, lubię, szanuję, dbam" - nasza wychowanka z grupy "Biedronki" Zosia Salik otrzymała dyplom za najlepszą pracę plastyczną i nagrodę rzeczową. Gratulujemy. To był miło spędzony czas.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Kochanowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Niezapominajka na Festynie
Oceń artykuł:

(0)