Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Sanford Harmony w Niezapominajce

W bieżącym roku szkolnym dwie grupy: „Słoneczka” i „Smerfy” Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka we współpracy Z PWN, realizują nowy program wspierający rozwój społeczno-emocjonalny dzieci w wieku od 3 do 12 lat „Sanford Harmony”, który został objęty honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Autorem programu jest amerykański przedsiębiorca i filantrop T. Denny Sanford, którego misją jest pomoc w tworzeniu lepszego jutra dla dzieci i młodzieży. Program został stworzony i opracowany na Arizona State University. Jego dystrybucję na terenie Stanów Zjednoczonych rozpoczęto w 2014 roku. Program Sanford Harmony zapewnia prawidłowy rozwój społeczno-emocjonalny dzieci, wspiera proces budowania wspólnoty oraz pomaga w nawiązywaniu dobrych relacji z rówieśnikami. Poza tym rozwija umiejętności komunikacyjne,uczy okazywania empatii i szacunku,pomaga rozwiązywać problemy i konflikty i sprawia, że dzieci chętniej chodzą do przedszkola/szkoły. Praca z programem polega na regularnych zajęciach, opartych na ciekawych historyjkach, rozmowach i zabawach w grupie z nauczycielem oraz w parach z rówieśnikami. W codziennych przygodach dzieciom towarzyszy Zi —sympatyczny ufoludek i główny bohater programu, który chce zaprzyjaźnić się z dziećmi i poznawać wspólnie z nimi Ziemię.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Kochanowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Sanford Harmony w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)