Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Boże Narodzenie w Niezapominajce

Święta Bożego Narodzenia to w tradycji chrześcijańskiej święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest uroczystość, która zawsze przypadająca na 25 i 26 grudnia. W przed dzień tych świąt, odbywa się wyjątkowa kolacja zwana Wigilią, podczas której dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia. Uroczyste świętowanie wieczoru wigilijnego to typowo polski zwyczaj.

Przedszkolaki Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, znają tradycje bożonarodzeniowe dzięki różnorodnym działaniom, które odbywają się we wszystkich grupach wiekowych. Dzieci wraz z nauczycielkami ubierają choinki, wykonują ozdoby choinkowe, pieką i ozdabiają pierniczki, dekorują sale w świątecznymi ozdobami. Niektóre grupy przedstawiają Jasełka, które można obejrzeć na przedszkolnej stronie Facebooka. Z każdej sali słychać donośny śpiew kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. W naszym przedszkolu panuje miła, radosna atmosfera oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Społeczność Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, życzy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Kochanowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Boże Narodzenie w Niezapominajce
Oceń artykuł:

(0)