Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

Perełki z wizytą w Komendzie Policji

wycieczka

Dnia 29 września 2016r. Przedszkolaki z gr. V Miejskiego Przedszkola „Perełka” im. J. Brzechwy z inicjatywy nauczycielki M. Polcyn oraz przy współpracy pani Emilii Michalskiej - mamy Oskara, odwiedziły policjantów z miejscowej komendy.
Podczas wizyty, dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów. Zwiedziły dyżurkę, cele zatrzymanych oraz miejsce, w którym policjanci zdejmują od podejrzanych odciski palców. Miały możliwość poznania pracy oficerów dyżurnych, w wydziałach, poznały psa policyjnego - Luisa. Dowiedziały się, jak bezpiecznie zachować się na drodze, podczas kontaktów z nieznajomymi i groźnymi zwierzętami, utrwaliły numery alarmowe do służb porządkowych. Pani policjant Agata Jonik przekazała dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówiła o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom.
Ogromną frajdą dla dzieci było spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym, który miał włączone „koguty i syrenę” oraz możliwość zrobienia odcisków palców.
Jak co roku wizyta na Komendzie, dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i niejeden przedszkolak zapytany: Kim będzie, gdy dorośnie?, oczywiście odpowiada: Policjantem ! Dziękujemy! Na zakończenie wspaniałej wycieczki dzieci od pani Emilii Michalskiej dostały cukierki.
N-lki Perełki: Małgorzata Polcyn, Elżbieta Wysocka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: N-lka Perełki - Elżbieta Wysocka oraz opublikowany na portalu Ełk: Perełki z wizytą w Komendzie Policji
Oceń artykuł:

(0)