Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Gumisiowe kolory lata w języku migowym

język migowy w przedszkolu

W dniu 26.06.2017 w grupie Gumisiów z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, odbyły się kolejne zajęcia z wykorzystaniem języka migowego, tym razem ostatnie. Zajęcia przygotowała i prowadziła nauczycielka z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla dzieci głuchych w Olecku - pani Marta Drawert, a pomagała jej Elżbieta Wysocka z Perełki. Dzieci poznały ,, migi” związane z nazwami kolorów oraz pojęcia – skojarzenia z poszczególnymi kolorami, segregując je na macie edukacyjnej Mistrzów Kodowania Junior. W drugiej części spotkania dzieci uczestniczyły w eksperymentach z kolorami: był kolorowy deszcz, wulkan, kolory na zasadzie naczyń połączonych oraz jak można uzyskać kolorowe kwiaty. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały dyplomy z ukończenia kursu języka migowego w roku szkolnym 2016/2017 i lizaki.
Gumisie oraz panie z Perełki serdecznie dziękują pani Marcie Drawert za poświęcony czas i przygotowanie ,, superowych” zajęć, jak ,, oceniły” Gumisie.
N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: N-lka Perełki - Elżbieta Wysocka oraz opublikowany na portalu Ełk: Gumisiowe kolory lata w języku migowym
Oceń artykuł:

(0)