Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Podziel się:

Podziel się:

Gumisie w konkursie „Czekając na święta...uczymy dzieci programować”

konkurs

Dzieci z grupy Gumisiów z nauczycielka Elżbietą Wysocką z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy, wzięły udział w ogólnopolskim konkursie ,, Czekając na święta … uczymy dzieci programować”. Organizatorami konkursu byli: EduSense Sp. z o.o. – Rafał Mitkowski oraz Kodowanie na dywanie - Anna Świć. Zadania konkursowe, Gumisie wykonywały w dniach 1.12 – 24.12. w formie Kalendarza Adwentowego. Celem konkursu było zainteresowanie programowaniem, poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych w przedszkolach i szkołach, zainspirowanie nauczycieli do wykorzystania robotów w nauce programowania, wspólne oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. Gumisie codziennie wykonywały zadania offlinowe oraz z wykorzystaniem małych robotów – ozobotów. Wszystkie zadania dotyczyły nauki programowania, kodowania z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych firmy EduSense oraz autorstwa Anny Świć – ambasadora firmy oraz autorki książki i bloga ,, Kodowanie na dywanie”. To był cudowny czas - oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia, poprzez codziennie wykonywanie zadań z kalendarza i codzienne odsłanianie kolejnej bombki. Nauka poprzez zabawę, bo Gumisie świetnie bawiły się podczas zdobywania kolejnych umiejętności programowania.
Dziękujemy firmie EduSense – Rafałowi Mitkowskiemu oraz Annie Świć za możliwość uczestniczenia w konkursie i wykorzystania opracowanych materiałów edukacyjnych.
N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: N-lka Perełki - Elżbieta Wysocka oraz opublikowany na portalu Ełk: Gumisie w konkursie „Czekając na święta...uczymy dzieci programować”
Oceń artykuł:

(0)