Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Gumisie z Perełki w Sali Ognik

zajęcia szkoleniowe

Gumisie z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy w dniu 7.05.2018 roku odwiedziły salę edukacyjnej Ognik w Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej, która powstała w ramach programu ,, Bezpieczna +”. Fantastyczne zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Gumisiowe Perełki nabyły wiedzę, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci zobaczył, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Podczas trwania zajęć miały możliwość bezpośredniego kontaktu z widokiem skutków pożaru w mieszkaniu w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu. Gumisiowa ,, Brygada RR" na zakończenie zajęć otrzymała pamiątkowe certyfikaty z odbytego szkolenia.
Dziękujemy Komendantowi Powiatowej Straży Pożarnej - panu Markowi Markowskiemu za umożliwienie udziału w zajęciach oraz st. sekc. mgr inż.panu Hubertowi Zawistowskiemu za przeprowadzenie zajęć.
N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: N-lka Perełki - Elżbieta Wysocka oraz opublikowany na portalu Ełk: Gumisie z Perełki w Sali Ognik
Oceń artykuł:

(0)