Czwartek, 24 stycznia 2019. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Podziel się:

Podziel się:

Gumisie z Perełki na zajęciach Metodą Dobrego Startu

Metoda Dobrego Startu

Gumisie z Miejskiego Przedszkola Perełka im. Jana Brzechwy uczestniczą w różnych zajęciach z wykorzystaniem aktywnych i nowatorskich metod. Tym razem nauczycielka Elżbieta Wysocka w dniu 8.05.2018 r. zorganizowała zajęcia wykorzystując Metodę Dobrego Startu.
Głównym założeniem Metody Dobrego Startu jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka przez zabawę i naukę wzorów, liter i znaków matematycznych. Zabawa jest zorganizowana w konkretny sposób, a nauka jest aktywna i wielozmysłowa.
Składa się on z 3 kluczowych elementów: motorycznego, czyli ćwiczeń ruchowych (usprawnianie), słuchowego, czyli ćwiczeń ruchowo-słuchowych (ruch dominującej ręki do rytmu piosenek, wierszyków; wykorzystywane są baloniki, szarfy, bębenki) i wzrokowego, czyli ćwiczeń ruchowo-słuchowo-wzrokowych (rysowanie figur, znaków, wzorów itp. do rytmu piosenki). Gumsie na zajęciach z wykorzystaniem kaszy mannej i kolorowych tacek, rysowały znaki lieropodobne do rytmu fragmentów wierszyka ,, Entliczek, pentliczek” Jana Brzechwy oraz kreśliły swoje imię. Zajęcia bardzo się podobały Gumisiom.
N-lka Perełki: Elżbieta Wysocka
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: N-lka Perełki - Elżbieta Wysocka oraz opublikowany na portalu Ełk: Gumisie z Perełki na zajęciach Metodą Dobrego Startu
Oceń artykuł:

(0)