Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

EKOLUDKI MAŁYMI PATRIOTAMI

“Moja Ojczyzna – mój dom” – pod takim hasłem w czwartek 3 listopada w Miejskim Przedszkolu i Żłobku ,,Ekoludki’’ przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 im. I Dywizji T. Kościuszki w Ełku, odbył się międzygrupowy ,,Quiz Patriotyczny’’.

Celem quizu było propagowanie i rozwijanie wśród dzieci zainteresowań historią własnego kraju oraz kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, wzmacniając jednocześnie więzi międzygrupowe oraz kształtując odporność emocjonalną.

W zdrowej rywalizacji wzięły udział dwie grupy pięciolatków: ,,Pszczółki’’ oraz ,,Motylki’’.
Wiedzę i umiejętności ,,Małych Patriotów’’, oceniały uczennice klasy piątej, pod nadzorem Pani Anny Śniosek , a także wychowawczynie obu grup przedszkolnych. Nasze przedszkolaki ubrane w barwy biało-czerwone świetnie poradziły sobie z zadaniami: m.in. układały puzzle na czas, odgadywały zagadki słowne, zaznaczały Wisłę, morze i góry na mapie Polski, a także układały symbole narodowe wg podanych sekwencji. Po wzmożonym wysiłku intelektualnym przyszedł czas na wspólny śpiew. Przedszkolaki zaśpiewały pieśni patriotyczne: ,,Przybyli Ułani’’ oraz ,,Tu wszędzie jest moja Ojczyzna’’. Oczywiście nie zabrakło też Mazurka Dąbrowskiego, podczas którego najmłodsi doskonale wiedzieli , jaką postawę należy przyjąć.

Po zakończeniu quizu nastąpiło wręczenie niespodzianek. Obie grupy za trud zmagania się z niełatwymi zagadkami i zadaniami, obdarowane zostały lizakami występującymi w barwach narodowych . Należy dodać, iż dzieci spisały się na medal, dlatego też na pamiątkę tego dnia każdy uczestnik otrzymał odznakę ,,Małego Patrioty’’.

EKOLUDKI pokazały, co to znaczy patriotyzm, co znaczy kochać swój kraj. Cieszymy się bardzo, bo wierzymy, że wyrosną z nich dojrzali Polacy!

Anna Jankowska, Marta Piekarska, Anna Śniosek


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Ekoludki małymi patriotami
Oceń artykuł:

(0)