środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Obchodzimy Dzień Kobiet w ,,Ekoludkach’’

I nastało to wspaniałe święto… ,,Dzień Kobiet’’- tych małych i tych dużych. Dnia 8 marca chłopcy z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki’’ z grupy 5 latków: ,,Pszczółek’’ oraz ,,Motylków’’, przyszli do przedszkola bardzo elegancko ubrani, w krawatach i muchach pod szyją.

Dziewczynki również były odświętnie ubrane. Chłopcy z obu grup na ten wyjątkowy dzień przygotowali niesamowity repertuar. Były zagadki o kobietach, wspólne tańce w parach oraz czerwony dywan, na którym każda dziewczynka miała za zadanie pięknie się zaprezentować. Brawom nie było końca! Ponadto nasi chłopcy podczas wspólnego celebrowania, na chwilę zamienili się we fryzjerów i próbowali wyczarować na głowach swoich koleżanek wymyślne upięcia. Chłopcy poradzili sobie z tym zadaniem doskonale! Nie mogło tez zabraknąć laurek, które ,,mali dżentelmeni'' wręczyli koleżankom podczas składania życzeń. Następnie małe kobietki zaprosiły swoich kolegów do słodkiego poczęstunku. Na zakończenie uroczystości każda ,,mała dama'' z okazji ,,Święta Kobiet’’, otrzymała dyplom. Była Miss Szybkiego Liczenia, Miss Długiego Kucyka, Miss Roztańczona, a także Miss Roześmiania.

Dzieci poprzez celebrowanie takich dni, wchodzą w życie przygotowane do obchodzenia różnych uroczystości. Łączą one i integrują rówieśników. Dodatkowo są wspaniałym wspomnieniem z lat przedszkolnych.

Nauczycielki MPiŻ ,,Ekoludki'': Anna Jankowska, Marta Piekarska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska
Oceń artykuł:

(0)