Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Podziel się:

Podziel się:

Konkurs wiedzy "Co o zdrowiu wiedzą przedszkolacy’’ w Miejskim Przedszkolu i Żłobku ,,Ekoludki’’

Konkurs wiedzy miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych i zdrowego stylu życia, nabywanie prozdrowotnych przyzwyczajeń i nawyków oraz integrację przedszkolaków.

Konkurs obejmował pytania z zakresu: dbania o czystość i higienę osobistą; zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, a także znajomości piosenek o tematyce zdrowia. Do konkursu przystąpiły obie grupy 5 latków: ,,Pszczółki" oraz ,,Motylki’’. Na początku każda drużyna deklamowała swoje hasła, a następnie rozpoczęły się przeróżne konkurencje. Były zagadki słuchowe, układanie puzzli, zagadki smakowe, pytania konkursowe, wyścigi oraz picie soku na czas. Każda prawidłowa odpowiedź lub dobrze wykonane zadanie, było nagradzane określoną liczbą punktów. Panie nauczycielki były pełne podziwu dla dzieci, które wykazały się ogromną wiedzą o zdrowym odżywianiu oraz doskonałą sprawnością ruchową.

Dzieciaki bawiły się wspaniale, zdrowo rywalizując ze sobą. Na zakończenie spotkania wszyscy częstowali się ,,zdrowymi przekąskami’’. Spotkanie odbyło się w miłej i bardzo radosnej atmosferze.

Nauczycielki MPiŻ ,, Ekoludki’’ : Anna Jankowska , Marta Piekarska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Co o zdrowiu wiedzą przedszkolacy?
Oceń artykuł:

(0)