środa, 26 września 2018. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

,,Ekoludki'' w Krainie Emocji

W Miejskim Przedszkolu i Żłobku ,,Ekoludki ” dzieci z grupy 5 latki 3 ,,Pszczółki’’ uczestniczyły w zajęciach pt. „Poznajemy nasze emocje”. W trakcie zajęć przedszkolacy wyruszyli w magiczną podróż do ,,Krainy Emocji’’, gdzie miały możliwość poznać przeróżne stany emocjonalne: radość, złość, smutek, strach, niepokój, zaskoczenie, a także wiele wiele innych.

Aktywnie uczestnicząc w zajęciach nasi wychowankowie rozwijali umiejętność wyrażania stanów emocjonalnych za pomocą gestów, mimiki oraz całego ciała np. w trakcie zabawy ruchowej „Czary- mary- teraz widzę takie stany’’. Dodatkowo ,,Pszczółki’’ nazywały swoje emocje, jakie towarzyszyły im w poszczególnych dniach tygodnia w czasie pobytu w przedszkolu. Ponadto wysłuchiwały krótkich historyjek sytuacyjnych oraz bajek terapeutycznych , a następnie za pomocą „buziek” ukazujących rozmaite stany emocjonalne, podejmowały decyzję, którego ze stanów emocjonalnych dotyczy historyjka.

Ponadto, nasi wychowankowie wspólnie z nauczycielką za pomocą metody burzy mózgów, wyszukiwali sposobu na pozbycie się złości.
W trakcie zorganizowanego ćwiczenia, dzieci podejmowały próby pozbywania się złości - z użyciem ,,Kosza Złości’’ oraz gazety, którą należało do niego wrzucić, aby pozbyć się negatywnych emocji, które są równie ważne i naturalne, jak te pozytywne.Nauczycielka MPiŻ ,,Ekoludki'': Anna Jankowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska oraz opublikowany na portalu Ełk: ,,Ekoludki'' w Krainie Emocji
Oceń artykuł:

(0)