Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Podziel się:

Podziel się:

ARTYSTA - RZEŹBIARZ W EKOLUDKACH

Wychowanie przez sztukę ma na celu m.in. kształtowanie umiejętności wypowiadania się za pomocą różnych technik plastycznych, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno poprzez oddziaływanie na percepcję i ekspresję dziecka.

29 maja w Miejskim Przedszkolu i Żłobku ,,Ekoludki ‘’ w grupie 5latków3 ,,Pszczółek’’ oraz ,,Motylków’’ odbyły się zajęcia przy udziale niezwykłego gościa- rzeźbiarza. Spotkanie to miało na celu rozwijanie zainteresowania wytworami artystycznymi – rzeźbą.

Rzeźbiarz pan Stanisław, który prowadzi swoją pracownię w Ełku, pokazał dzieciom różnego rodzaju dłuta i rylce, wykorzystywane w swojej pracy. Przywiezione przez niego rzeźby bardzo spodobały się dzieciom, wzbudziły w nich podziw i zachwyt. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu mogły poznać nowy zawód oraz dowiedzieć się, jak powstaje rzeźba od podstaw. Ponadto bezpośrednio doświadczyły umiejętności rozpoznawania drewna, poznały rozmaite dłuta do rzeźbienia i sztukę rozplanowania pracy oraz figury, które chce się wykonać.

Dziękujemy Panu Stanisławowi za współpracę i życzymy dalszych sukcesów zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.


Nauczycielki MPiŻ ,,Ekoludki’’ : Anna Jankowska, Marta Piekarska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Artysta-rzeźbiarz w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)