środa, 19 września 2018. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Podziel się:

Podziel się:

,,Ekoludki’’ z wizytą w Straży Pożarnej

Dzieci z obu grup 5-letnich - ,,Pszczółek’’ oraz ,,Motylków’’ z Miejskiego Przedszkola i Żłobka ,,Ekoludki’’ wybrały się na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.

Na miejscu zaprezentowany został sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej, oglądaliśmy także różnorodne wozy strażackie. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, zobaczyć umundurowanie oraz spróbować potrzymać wąż strażacki, a nawet przymierzyć hełm strażacki. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Wychowankowie utrwalili sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.
Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci już w wieku przedszkolnym.
Po wizycie w Straży Pożarnej , dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo się im podoba. Kto wie może któryś z nich zostanie strażakiem? Przedszkolacy w ramach podziękowania Panom Strażakom za tak miłe przyjęcie, wręczyły podziękowanie oraz własnoręcznie wykonaną laurkę.


Anna Jankowska, Marta Piekarska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska oraz opublikowany na portalu Ełk: ,,Ekoludki’’ z wizytą w Straży Pożarnej
Oceń artykuł:

(0)