Piątek, 21 lutego 2020. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Bociana w Ekoludkach

31 maja swoje święto obchodził BOCIAN, największy, najpiękniejszy, najbardziej charakterystyczny ptak w naszym kraju i oczywiście zwiastun wiosny.


Przedszkolaki z grupy ''Pszczółek’’ oraz ''Motylków’' o bocianie wiedzą wszystko. Dlatego też, aby uhonorować bociana, postanowiły wziąć udział w edukacyjnym spotkaniu , które odbyło się w Miejskim Przedszkolu i Żłobku ''Ekoludki’’. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się wiele ciekawostek o bocianie, między innymi: co je, gdzie śpi, gdzie składa gniazda, ile rodzi się młodych bocianów, jaką drogę pokonuje do Polski oraz o zagrożeniach i sposobach ochrony tego gatunku. Ponadto nasi milusińscy uczestniczyli w wielu konkurencjach, zabawach muzyczno-ruchowych oraz grach, które dotyczyły tematyki przyrodniczej z bocianem w roli głównej. W trakcie spotkania miłośnicy przyrody wykazali się ogromną wiedzą na temat odżywiania, wyglądu i zachowania się oraz sposobu zdobywania pożywienia przez bociana.

Dzień Bociana Białego jest okazją do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują
w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzebę ochrony tych ptaków.

Nauczycielki MPiŻ ,,Ekoludki’’: Anna Jankowska, Marta Piekarska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Dzień Bociana w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)