Czwartek, 16 sierpnia 2018. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Podziel się:

Podziel się:

,,BOMBA WITAMINOWA" W EKOLUDKACH

W poniedziałek 9 października w Miejskim Przedszkolu i Żłobku „Ekoludki” było smacznie, a przede wszystkim zdrowo! Starszaki z grupy 6 latki 3 „Pszczółki’’ na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę.

Na początku zajęć dzieci wysłuchały piosenki pt. „Już owoców pełen kosz”, następnie zaś rozwiązywały zagadki o owocach. Klasyfikowały owoce wg pochodzenia: na polskie, jak i egzotyczne oraz wg wielkości, kształtu i koloru. W dalszej części zajęć kulinarnych przedszkolaki dowiedziały się dlaczego należy je jeść. Wśród owoców były: jabłka, gruszki, banany, śliwki, nektarynki, kiwi, pomarańcze, winogrona, a nawet kaki i mango, które przyniosła Kalinka. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dzieci dokładnie umyły ręce, potem ubrały fartuszki, a następnie posegregowały umyte wcześniej owoce. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała.

Zajęcie o charakterze kulinarnym dostarczyło wychowankom wielu wrażeń smakowych i dotykowych, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Umiejętność robienia sałatek przyda się dzieciom zwłaszcza jesienią i zimą!

Nauczycielka MPiŻ ,,Ekoludki"
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska oraz opublikowany na portalu Ełk: ,,Bomba witaminowa" w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)