Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

PRZEDSZKOLNE JASEŁKA W EKOLUDKACH

Okres Bożego Narodzenia jest czasem magicznym, czasem w którym pielęgnujemy tradycje z nim związane. Jedną z nich są przedstawienia jasełkowe, wprowadzające nas w nastrój zadumy i radości z okazji zbliżających się Świąt.

21 grudnia 2017 roku w Miejskim Przedszkolu i Żłobku ,,Ekoludki’’ dzieci z grupy 6-latków 3 „Pszczółek” rozpoczęły bożonarodzeniowe przedstawienie pt. ‘’Do Betlejem’’. Na jasełka licznie przybyli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo naszych przedszkolaków, aby po raz kolejny mogli przeżyć historię Maryi i Józefa szukających miejsca na nocleg i którzy po bezowocnych poszukiwaniach schronienie znaleźli w ubogiej stajence. I tam przybyli Trzej Królowie, aby pokłonić się małemu Jezusowi, oraz pastuszkowie i aniołowie. Mali aktorzy zachwycili zgromadzoną publiczność profesjonalną grą aktorską i kostiumami.

Śpiewanie kolęd i pastorałek wzbogaciło całe spotkanie, a wspólne kolędowanie z gośćmi podkreśliło znaczenie cudownego okresu Świąt Bożego Narodzenia.

Nauczycielki MPiŻ ,,Ekoludki'' : Anna Jankowska, Dorota Brzoznowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Anna Jankowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Przedszkolne Jasełka w Ekoludkach
Oceń artykuł:

(0)