Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Podsumowanie sezonu siatkarskiego Akademii Siatkówki UMKS MIKRO Ełk

Na ukończeniu są rozgrywki mini piłki siatkowej dziewcząt Akademii Siatkówki UMKS MIKRO Ełk

Akademia Siatkówki w roku 2016 może pochwalić się wieloma wynikami sportowymi. Obecnie w klubie trenuje około 60 dziewcząt w trzech rocznikach - 2004, 2005, 2006 i młodsze. Klub startował w rozgrywkach mini siatkówki Kinder + Sport w dwóch kategoriach - dwójek i trójek siatkarskich. Duży sukces odniosły siatkarki rocznika 2004 (trójki siatkarskie). Po rozegraniu czterech turniejów kwalifikacyjnych aż cztery drużyny MIKRO Ełk zakwalifikowało się do finału wojewódzkiego Kinder + Sport. Organizatorzy oraz trenerzy pozostałych ekip siatkarskich gratulowali tak dużej liczby zespołów w finale wojewódzkim (do finału awansowało 8 najlepszych drużyn z województwa). Turniej finałowy odbył się w Elblągu w dniu 04.06.2016r. Zespoły UMKS MIKRO Ełk walczyły o przepustkę do turnieju Mistrzostw Polski mini siatkówki, które odbędą się w Częstochowie. z turnieju finałowego mistrzostw województwa tylko 3 najlepsze zespoły zakwalifikowały się do MP. Cel został osiągnięty !!!! Mamy zespół w finałach MP.
Kolejność drużyn finału MW Elbląg - trójki siatkarskie dziewcząt:
1. Kurian Volley Olsztyn (AWANS do MP)
2. IKS ATAK Elbląg (AWANS do MP)
3. UMKS FPP MIKRO Ełk 1(Mościcka, Ekstowicz, Szczotko) (AWANS do MP)
4. SMS Ostróda
5. UMKS MIKRO Ełk 2 (Kurzyk, Kuczyńska, Przekop)
6. Iława
7.UMKS MIKRO Ełk 3 (Bukowska, Szymańska, Dolińska)
8. UMKS MIKRO Ełk 4 (Stryjewska, Cwalina, Pawłowicz, Gołdowska)
Nasze zawodniczki w barwach Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku odnosiły sukcesy w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego.
Mistrzostwo Województwa w trójkach siatkarskich (piąte klasy)
Wice Mistrzostwo Województwa w czwórkach siatkarskich (szóste klasy) grały dziewczęta z klasy 5D SP4!!!! (o rok młodsze od rywalek)
Sukcesy sportowe to wynik współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 4 w Ełku a Akademią Siatkówki UMKS MIKRO Ełk. Trenerem rocznika w klubie jest Tomasz Przekop a w drużynie szkolnej SP4 Paweł Konopka. Wyjazdy nie były możliwe dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Ełku w ramach grantu " Szkolenie dzieci - piłka siatkowa 2016"
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przekop Tomasz
Oceń artykuł:

(0)