Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Podziel się:

Podziel się:

Historyczny sukces ełckich siatkarek

Zakończyła się faza zasadnicza ligi wojewódzkiej siatkarek.

Meczami w Bartoszycach siatkarki UMKS MIKRO Ełk zakończyły fazę zasadniczą ligi wojewódzkiej w kategorii młodziczka. Zajmujemy obecnie drugie miejsce w województwie. W ostatnim turnieju wygrywamy z UKS OLIMP Bartoszyce 2:0 oraz przegrywamy z MKS TRUSO Elbląg 1:2. Utrzymaliśmy się w VI kolejce ligowej na drugim miejscu w województwie, co daje nam przepustkę do walki o miejsca 1-4 w turniejach finałowych, które zostaną rozegrane w po feriach zimowych. Zespoły, które zajmą miejsce 1-3 w województwie dostaną przepustkę do gier centralnych Ćwierćfinał Mistrzostw Polski.
Zespół nasz do turnieju w Bartoszycach przygotowywał się ciężko trenując. Rozegraliśmy turniej na Litwie, który stał na wysokim poziomie. Tam zajęliśmy 2 miejsce. W drodze do finału pokonaliśmy zespół z Wilna. W finale minimalnie lepsze 2:1 w setach okazały się siatkarki z Łotwy (szkoła sportowa z Rygi).
Sukces siatkarek Mikro Ełk to sukces ełckiej siatkówki. Nigdy wcześniej Ełk nie odnosił takich sukcesów w żeńskiej siatkówce.
Skład dziewcząt rocznika 2004: Nikola Mościcka, Matylda Ekstowicz, Ewa Bukowska, Oliwia kleszczewska, Michalina Przekop, Julia Szulc, Zuzia Sobolewska, Lidia Dolińska, Marlena Pawłowicz, Weronika Szymańska, Emilka Chmielewska, Daria Ociepa, Maja Kurzyk (obecnie kontuzja). Trener: Tomasz Przekop
Liga wojewódzka dofinansowana była ze środków Urzędu Miasta Ełku
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Przekop Tomasz oraz opublikowany na portalu Ełk: Historyczny sukces ełckich siatkarek
Oceń artykuł:

(0)