Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Profil użytkownika SP nr 2 w Ełku

Uczniowie z „Dwójki” kodują w Portugalii

W dniach 2-7 grudnia 2018 roku troje uczniów i dwoje nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku wzięło udział w czwartej już projektowej mobilności w ramach programu Erasmus+ pod nazwą „COmputational Thinking and Digital skills in European Education for All”. Tym razem spotkanie projektowe odbyło się w Seia (Portugalia), a uczestniczyli w nim partnerzy z Rumunii, Słowacji, Szwecji, Turcji i Włoch.

Tytuł Mistrza Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz trzy tytuły II wicemistrza w sporcie tanecznym w rękach tancerzy UKTS "DWÓJKA" - Ełk

Pracowity weekend za tancerzami Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „DWÓJKA” – Ełk. W dniach 16-17 grudnia 2017 r. wzięli oni udział w dwóch Ogólnopolskich Turniejach Tańca Towarzyskiego oraz Mistrzostwach Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Sporcie Tanecznym, które odbyły się w Olsztynku. Na Mistrzostwach Województwa nasz klub reprezentowały cztery pary taneczne. Jedna z nich, a dokładnie Cezary Chudziński i Diana Dołgoszej kategoria 16-18 lat wrócili z tytułem mistrza województwa w tańcach latynoamerykańskich oraz II wicemistrza w tańcach standardowych. Wspaniale spisały się nasze pozostałe trzy pary które tańczą w kategorii 14- 15 lat. Dwie z nich wróciły z Mistrzostw z tytułem II wicemistrza, a byli to Michał Grygoruk i Magdalena Zawadzka w tańcach latynoamerykańskich oraz Jakub Chudziński i Katarzyna Zubrzycka w tańcach standardowych. Piąte miejsce w obu stylach zajęli Oskar Zapolski i Aniela Rogińska.

Sukces tancerzy Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego "DWÓJKA" - Ełk na Turnieju w Białymstoku

03 grudnia 2017 r. tancerze Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „DWÓJKA” – Ełk wzięli udział w VII Ogólnopolskim Turniej Tańca Sportowego TWIST Białystok OPEN

03 grudnia 2017 r. tancerze Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego „DWÓJKA” – Ełk wzięli udział w VII Ogólnopolskim Turniej Tańca...

EU CODY GAME w SP nr 2 w Ełku

Międzynarodowe Kodowanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku w ramach projektu Erasmus + "CO.D.E for all"

Uczniowie klasy 5B Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku wzięli dziś udział w międzynarodowym, interaktywnym webinarium dla uczniów. Webinary było swietną okazją do zapoznania sie z kultową grą koderów...

Computational thinking and Digital skills in European education for all - CO.D.E 4 ALL

(CO.D.E 4 ALL)- to tytuł międzynarodowego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS + Celem projektu jest rozwijanie i dzielenie się dobrymi praktykami oraz innowacyjnymi metodami edukacyjnymi w celu wykorzystania w szkole nowoczesnych technologii, a w szczególności nauki codowania i programowania. Do udziału w projekcie zaproszono nauczycieli z siedmiu państw Europy: Słowacji, Szwecji, Portugali, Włoch, Turcji, Rumunii oraz Polski. Nasz kraj reprezentują nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku.

Uczniowie "DWÓJKI" na spotkaniu z kombatantami…

W dniach 04 i 05 września 2017 r. z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej, delegacja uczniów klas I-VII SP 2 wraz z nauczycielką historii odwiedziła w domach sędziwych kombatantów, żyjących świadków i uczestników II wojny światowej, 91- letniego p. Kazimierza Maksymiuka – ostatniego prezesa ŚZŻAK Oddział w Ełku i 93- letniego p. Brunona Tymińskiego – wujka legendarnej „Inki”.

PÓŁKOLONIE "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ w SP nr 2 w Ełku

Z różnych powodów ełckie dzieci pozostają w mieście na czas wakacji i to właśnie do nich skierowany był projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku: "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ realizowany w dniach 03-07 lipca 2017r. dla 40 ełckich dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku przez Uczniowski Klub Sportowy „ROSZADA”. Półkolonie bo o nich mowa to doskonała alternatywa dla nudy, samotności i "nic nierobienia". Głównym celem sportowych półkolonii był rozwój dzieci i młodzieży, pokazanie szeregu możliwości na aktywne i przyjemne spędzenie czasu poza domem.

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku

08 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Uczniowie, rodzice i nauczyciele kolejny raz mogli wspólnie bawić się i świętować. Tym razem cel był bardzo szlachetny, gdyż pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostały przeznaczone na leczenie chłopca chorego na białaczkę – młodszego brata ucznia naszej szkoły. W festynie uczestniczyli również uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 5, którzy zapraszali na kiełbaski z grilla. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji chorego ucznia SP 5.

Ełcka para na podium GD DANCE SHOW 2017 OTTT o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

01.04.2017 r. tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego "DWÓJKA" - Ełk reprezentowali miasto podczas GD DANCE SHOW 2017 OTTT o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, który odbył się w Łazach k. Warszawy.

01.04.2017 r. tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego "DWÓJKA" - Ełk reprezentowali...

Ełcka DWÓJKA wyróżniona certyfikatem Zadowolony Konsument

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki szkoła otrzymała certyfikat Zadowolony Konsument potwierdzający najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki szkoła otrzymała certyfikat Zadowolony Konsument...