Poniedziałek, 20 listopada 2017. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Profil użytkownika SP nr 2 w Ełku

Computational thinking and Digital skills in European education for all - CO.D.E 4 ALL

(CO.D.E 4 ALL)- to tytuł międzynarodowego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS + Celem projektu jest rozwijanie i dzielenie się dobrymi praktykami oraz innowacyjnymi metodami edukacyjnymi w celu wykorzystania w szkole nowoczesnych technologii, a w szczególności nauki codowania i programowania. Do udziału w projekcie zaproszono nauczycieli z siedmiu państw Europy: Słowacji, Szwecji, Portugali, Włoch, Turcji, Rumunii oraz Polski. Nasz kraj reprezentują nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku.

Uczniowie "DWÓJKI" na spotkaniu z kombatantami…

W dniach 04 i 05 września 2017 r. z okazji 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej, delegacja uczniów klas I-VII SP 2 wraz z nauczycielką historii odwiedziła w domach sędziwych kombatantów, żyjących świadków i uczestników II wojny światowej, 91- letniego p. Kazimierza Maksymiuka – ostatniego prezesa ŚZŻAK Oddział w Ełku i 93- letniego p. Brunona Tymińskiego – wujka legendarnej „Inki”.

PÓŁKOLONIE "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ w SP nr 2 w Ełku

Z różnych powodów ełckie dzieci pozostają w mieście na czas wakacji i to właśnie do nich skierowany był projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku: "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ realizowany w dniach 03-07 lipca 2017r. dla 40 ełckich dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku przez Uczniowski Klub Sportowy „ROSZADA”. Półkolonie bo o nich mowa to doskonała alternatywa dla nudy, samotności i "nic nierobienia". Głównym celem sportowych półkolonii był rozwój dzieci i młodzieży, pokazanie szeregu możliwości na aktywne i przyjemne spędzenie czasu poza domem.

Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku

08 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Uczniowie, rodzice i nauczyciele kolejny raz mogli wspólnie bawić się i świętować. Tym razem cel był bardzo szlachetny, gdyż pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostały przeznaczone na leczenie chłopca chorego na białaczkę – młodszego brata ucznia naszej szkoły. W festynie uczestniczyli również uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 5, którzy zapraszali na kiełbaski z grilla. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji chorego ucznia SP 5.

Ełcka para na podium GD DANCE SHOW 2017 OTTT o Puchar Wójta Gminy Lesznowola

01.04.2017 r. tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego "DWÓJKA" - Ełk reprezentowali miasto podczas GD DANCE SHOW 2017 OTTT o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, który odbył się w Łazach k. Warszawy.

01.04.2017 r. tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego "DWÓJKA" - Ełk reprezentowali...

Ełcka DWÓJKA wyróżniona certyfikatem Zadowolony Konsument

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki szkoła otrzymała certyfikat Zadowolony Konsument potwierdzający najwyższą jakość oferowanych usług edukacyjnych.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki szkoła otrzymała certyfikat Zadowolony Konsument...

" O Sienkiewiczu muzyką i słowem"

W dniu 8 grudnia w naszej szkole odbyła się wieczornica pt. "O Sienkiewiczu muzyką i słowem".

W uroczystym spotkaniu poświęconemu postaci Wielkiego Pisarza i Patrioty wzięli udział: Zastępca Prezydenta Miasta Ełku Pan Artur Urbański, Radny Miasta Ełku Pan Tomasz Kłoczko, Dyrektor Międzyszkolnego...

Ełcka para na podium w Brodnicy

12.11.2016 r. tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego "DWÓJKA" - Ełk reprezentowali miasto w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Brodnicy.

12.11.2016 r. tancerze z Uczniowskiego Klubu Tańca Sportowego "DWÓJKA" - Ełk reprezentowali miasto w V Ogólnopolskim...

Ełcka DWÓJKA wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Moja Mała Ojczyzna i Zakon Krzyżacki"

W dniu 28 października w Muzeum Historyczne w Ełku odbyło się rozdanie nagród w Wojewódzkim Konkursie Historycznym "Moja Mała Ojczyzna i Zakon Krzyżacki", który został zorganizowany z okazji 550. rocznicy podpisania II Pokoju Toruńskiego.

VIII Międzyszkolny Konkurs "SUDOKU" w SP nr 2

21 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ełku, VIII Międzyszkolny Konkurs "SUDOKU".

21 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ełku, VIII Międzyszkolny Konkurs "SUDOKU"....