Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Podziel się:

Podziel się:

Europejski Tydzień Kodowania w SP nr 2 w Ełku

d 17.10 do 21.10.2016 r. trwał Europejski Tydzień Kodowania (codeweek). Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbył się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W całej Polsce odbyły się wydarzenia promujące kodowanie.Również w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku w tym czasie, w sposób szczególny zajęliśmy się kodowaniem i programowaniem.

Na początek w zajęciach prowadzonych przez p. Justynę Kozicką i p. Elżbietę Wysocką wzięli udział goście zaproszeni do Miejskiego Przedszkola "Perełka" im. Jana Brzechwy, m.in Dyrektor SP nr 2 w Ełku, Dyrektor ECK oraz przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskie. Kodowali w aplikacjach Scratch Junior, Run Marco i na macie edukacyjnej Mistrzów Kodowania Junior. Następnie z programem Scratch mogły zmierzyć się pięciolatki z Przedszkola "Perełka" im. Jana Brzechwy. Kilka linijek programu, gdzie zwierzątka goniły wskaźnik myszy sprawiły mnóstwo radości najmłodszym programistom. Tego samego dnia młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego mogła poznać aplikacje zachęcające do nauki programowania. Czy licealiści połknęli bakcyla kodowania już niedługo będziemy mogli się o tym przekonać. Kolejny dzień podczas Europejskiego tygodnia kodowania minął na przedstawieniu aplikacji Scratch Junior przez p. Justynę Kozicką kadrze Miejskiego Przedszkola "Perełka" im. Jana Brzechwy. Fantastyczni ludzie, pasja i chęć poznania tajników kodowania sprawiły, że spotkanie minęło błyskawicznie. W piątek dobiegł końca Europejskiego Tydzień Kodowania. W ostatnim dniu kodowaniem zajęli się uczniowie ełckiej dwójki.Gdyby ktoś chciał przyłączyć się do akcji to jeszcze może zgłosić swoje wydarzenie na http://codeweek.eu. Europa koduje do 23.10.2016 r.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę dyrekcji Miejskiego Przedszkola "Perełka" im. Jana Brzechwy oraz pani Elżbiecie Wysockiej za wsparcie oraz pomoc w organizacji CodeWeekEU w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku.

SP nr 2 w Ełku
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 w Ełku oraz opublikowany na portalu Ełk: Europejski Tydzień Kodowania w SP nr 2 w Ełku
Oceń artykuł:

(0)