Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Podziel się:

Podziel się:

PÓŁKOLONIE "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ w SP nr 2 w Ełku

Z różnych powodów ełckie dzieci pozostają w mieście na czas wakacji i to właśnie do nich skierowany był projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku: "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ realizowany w dniach 03-07 lipca 2017r. dla 40 ełckich dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku przez Uczniowski Klub Sportowy „ROSZADA”. Półkolonie bo o nich mowa to doskonała alternatywa dla nudy, samotności i "nic nierobienia". Głównym celem sportowych półkolonii był rozwój dzieci i młodzieży, pokazanie szeregu możliwości na aktywne i przyjemne spędzenie czasu poza domem.

Uczestnicy mogli rozwijać swoje zainteresowania oraz rozbudzać pasje poprzez udział w zajęciach sportowych, zajęciach tenisa ziemnego, ścianki wspinaczkowej, pływania oraz wycieczki tematycznej do Centrum Innowacji Edukacyjnej w Suwałkach do Laboratorium Symulacji Medycznych.
W laboratorium dzieci miały okazję obejrzeć szpital od kuchni, czyli zajrzały do pomieszczeń do których wstęp mają tylko pracownicy medyczni: lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Uczniowie widzieli SOR, salę operacyjną i oddział noworodkowy. Na chwilę zmieniły się w lekarzy i poszkodowanych. Nauczyły się też jak prawidłowo wzywać karetkę oraz miały okazję na chwilę stać się kierowcą karetki.
Codziennie prowadzone były ciekawe zajęcia obejmujące różnorodne, nowoczesne formy rekreacji ruchowej, w tym: gry i zabawy zespołowe (m.in. piłka nożna, koszykówka), wspinaczka, zajęcia taneczne i wiele innych. Czas spędzony na basenie przysporzył wszystkim uczestnikom oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Ostatniego dnia półkolonii uczestnicy wraz z opiekunami wybrali się do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego gdzie dzieci miały możliwość pływania rowerkiem wodnym. Po tak wyczerpującym wysiłku resztę dnia spędzili na grach
i zabawach przy ognisku. Nie obyło się również bez pieczenia kiełbasek. Po powrocie do szkoły wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnika półkolonii i jednogłośnie stwierdziły, że wspólnie spędzony tydzień był czasem wspaniałej zabawy, nowych przyjaźni i szkoda tylko, że to już koniec.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 w Ełku oraz opublikowany na portalu Ełk: PÓŁKOLONIE "Wakacje! Atrakcyjnie, zdrowo i sportowo″ w SP nr 2 w Ełku
Oceń artykuł:

(0)