Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Computational thinking and Digital skills in European education for all - CO.D.E 4 ALL

(CO.D.E 4 ALL)- to tytuł międzynarodowego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS + Celem projektu jest rozwijanie i dzielenie się dobrymi praktykami oraz innowacyjnymi metodami edukacyjnymi w celu wykorzystania w szkole nowoczesnych technologii, a w szczególności nauki codowania i programowania. Do udziału w projekcie zaproszono nauczycieli z siedmiu państw Europy: Słowacji, Szwecji, Portugali, Włoch, Turcji, Rumunii oraz Polski. Nasz kraj reprezentują nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku.

W dniach od 7 do 10 listopada bieżącego roku w Baia Mare (Rumunia), odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie projektowe.
Członkowie spotkania ustalili szczegóły dotyczące współpracy na najbliższe dwa lata.
Za jeden z głównych celów postawiono włączenie nauki programowania do programów nauczania w krajach Europy.
W ramach szerokiej gamy działań projektowych planowane są równoległe wydarzenia, spotkania, mobilność nauczycieli oraz wspólne produkty, takie jak ebook, filmy itp.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP nr 2 w Ełku oraz opublikowany na portalu Ełk: Computational thinking and Digital skills in European education for all
Oceń artykuł:

(0)