Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Podziel się:

Podziel się:

Ełk – Perła Mazur 2017

W poniedziałek 15 maja 2017 r. w SP3 już po raz siódmy, odbył się międzyszkolny konkurs ,,Ełk- Perła Mazur”, którego pomysłodawcą i organizatorem jest pani Krzysztofa Jurska. Od dwóch lat wsparciem i pomocą służy pani Iwona Szczuka, która również pełni rolę opiekuna szkolnej drużyny.

W tym roku szkolnym w potyczkach z wiedzy na temat naszej małej ojczyzny wzięły udział wszystkie ełckie szkoły podstawowe, które musiały wytypować trzyosobowe drużyny z klas IV, V lub VI.
Celem corocznego konkursu było wzbudzenie i rozwinięcie wśród uczniów zainteresowania dziejami naszej małej ojczyzny i jej najbliższych okolic. Wzmocnienie identyfikacji dzieci z dziedzictwem kulturowym miejsca zamieszkania, a także budowanie więzi lokalnych, patriotycznych opartych na świadomości wspólnoty kulturowej i regionalnej. Chcieliśmy zainteresować dzieci najbliższym otoczeniem – miastem i jego okolicami, a także zintegrować uczniów i nauczycieli ełckich szkół podstawowych.
Oprócz znajomości najważniejszych wydarzeń z historii Ełku uczestnicy musieli orientować się w przemianach chwili obecnej, znać: topografię miasta, ważne instytucje obiekty, zabytki Ełku oraz ludzi, którzy zasłużyli się dla rozwoju naszej małej ojczyzny.
Pierwsza konkurencja sprawdzała wiedzę dzieci na temat dziejów Ełku. Każda z grup uzupełniła test jednokrotnego wyboru złożony z 30 pytań. Drużyny musiały popisać się znajomością ulic i osiedli, a także umiejętnością pracy z planem miasta. Rozpoznać na ilustracjach zabytki lub obiekty znajdujące się w Ełku, a także zasłużonych naszej Małej Ojczyźnie ełczan.
Podczas konkursu rywalizujące zespoły musiały wykazać się również kreatywnością i pomysłowością. Przed komisją w atrakcyjny sposób prezentowały stworzony przez siebie na konkurs kolaż zdjęć przedstawiający LOGO Ełku. Uczniowie wykazali się wspaniałymi zdolności pisarskimi, aktorskimi, recytatorskimi i wokalnymi.
Rywalizacja, jak co roku była niezwykle zacięta. Panowała jednak przyjazna, wesoła atmosfera, która sprzyjała wspólnej zabawie. Największe emocje budziły konkurencje wymagające twórczej inwencji. Uczestnicy bawili się bardzo dobrze, o czym świadczyły ich uśmiechnięte buzie oraz zapał, z jakim pracowali nad każdym zadaniem. Na wszystkich uczestników czekały nagrody.
Zwycięzcą tegorocznego konkursu ,,Ełk – Perła Mazur 2017” została delegacja Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II w Ełku, II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera. Na IV miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku.
Dziękujemy instytucjom, które wsparły nasze przedsięwzięcie oraz wszystkim ełckim szkołom podstawowym za udział w naszym corocznym konkursie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się w tak licznym gronie.

Krzysztofa Jurska, Iwona Szczuka

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku oraz opublikowany na portalu Ełk: Ełk – Perła Mazur 2017
Oceń artykuł:

(0)