Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Podziel się:

Podziel się:

Ślubowanie w SP 3

4 października 2019 roku do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku dołączyły dzieci rozpoczynające naukę w naszej szkole. Tego dnia ślubowanie złożyli pierwszoklasiści z pięciu klas: 1a, 1b, 1c, 1d i 1e.

Na ceremonię przybyli: Prezydent Ełku – Pan Tomasz Andrukiewicz, Naczelnik Wydziału Edukacji – Pani Małgorzata Pikus, Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty – Pani Aneta Dubielewska, przedstawiciel Rady Rodziców naszej szkoły oraz dyrekcja naszej szkoły. Tłumnie przybyli rodzice, opiekunowie, ciocie, wujkowie, babcie i dziadkowie. Imprezę poprowadziły panie Marta Waśkiewicz i Teresa Skowrońska. Na początku uczniowie klas pierwszych zdawali egzamin. W tej części musieli wykazać się wiedzą polonistyczną, matematyczną, znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Całość dopełniła piękna oprawa muzyczna. Pierwszaki wykazały się doskonałą znajomością najważniejszych dla nich miejsc w Polsce. Bezbłędnie odpowiedziały na pytania z „Katechizmu polskiego dziecka” W. Bełzy oraz zaśpiewały w całości hymn państwowy. W drugiej części uroczystości dzieci ślubowały między innymi: „być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły”. Następnie nastąpiło uroczyste pasowanie na ucznia. Każdą klasę pasowali kolejno dyrektor szkoły i zaproszeni goście. Nie obyło się bez podarunków.
Na koniec pełnoprawni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku, na pamiątkę tego ważnego wydarzenie w ich życiu, zrobili zdjęcia klasowe.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku oraz opublikowany na portalu Ełk: Ślubowanie w SP 3
Oceń artykuł:

(0)