Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Podziel się:

Podziel się:

CHOINKA NOWOROCZNA - SP W ROŻYŃSKU WIELKIM

Tradycyjnie w pierwszych dniach stycznia w wielu środowiskach organizowane są Choinki Noworoczne. Jest to znakomita okazja powrotu do atmosfery świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, ale także możliwość wzajemnego złożenia sobie życzeń i oczywiście zabawy. Jest ona jedynym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń.

Z uwagi na wieloletnią tradycję, nie mogło być inaczej w środowisku skupionym wokół Szkoły Podstawowej w Rożyńsku Wielkim. To coroczne spotkanie uczniów szkoły, ich rodziców, krewnych, a także mieszkańców okolicznych wsi, stało się tradycją szkoły, a nawet urosło do rangi wydarzenia integrującego społeczność lokalną. Mimo, że impreza ma zwykle podobny przebieg, jest później przez wiele miesięcy wspominana z ogromnym rozrzewnieniem.

Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się trwającymi od 11.00 do 14.00 tańcami uczniów wraz z przybyłymi na uroczystość ich najbliższymi, przy muzyce sprowadzonego na tę okoliczność zespołu. Na godzinę 14.00 zaplanowano występy artystyczne. Dzieci z każdego oddziału prezentowały swe talenty przed licznie zgromadzoną publicznością. Uczniowie recytowali wiersze, odgrywali scenki kabaretowe, śpiewali i tańczyli. Wiele uwagi w swoich występach poświęcili Babciom i Dziadkom, którzy obchodzili swoje święto. Tegoroczne prezentacje charakteryzowała duża różnorodność i spotkało się to z ogromnym uznaniem widzów.

Nieco później przybył długo oczekiwany Mikołaj z workami słodyczy, by po ich wręczeniu rzucić się wraz z dziećmi w wir karnawałowej zabawy. Tegoroczna impreza z pewnością należy do udanych. Uczniowie pomimo zmęczenia byli bardzo zadowoleni. Pełni niesamowitych wrażeń wrócili do domów, by od poniedziałku cieszyć się zimowymi feriami.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Monika Cędrowska
Oceń artykuł:

(0)