Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

Dzień ziół w „Słonecznej Ósemce”

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola „Słoneczna Ósemka” poznały dużo owoców i warzyw, ale czy wiedzą co zrobić, gdy boli brzuch, dopadnie nas gorączka lub gdy chcemy poprawić smak jedzenia?

Tu z pomocą przychodzą nam zioła. W sali grupy integracyjnej już od rana pachniało miętą, rumiankiem, melisą i różą. W trakcie zajęć dzieci miały okazję poznać wybrane zioła w postaci świeżej i suszonej, które oglądały uważnie, dotykały, wąchały i próbowały. Potem była degustacja herbatek ziołowych, które posmakowały naszym przedszkolakom. Z ziół kuchennych i soli morskiej przygotowały natomiast sól ziołową. Na zakończenie zajęć każdy mógł zrobić własnoręcznie pachnący woreczek wypełniony po brzegi ziołami. Część dzieci przygotowała woreczek do szafy z płatków róży i kwiatów lawendy. Pozostali przygotowali woreczek pod poduszkę z kwiatów lawendy, odrobiny majeranku i goździków. W całej sali unosił się piękny zapach, który zachwycał do końca dnia.

Sylwia Trzonkowska, Jolanta Andruszkiewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia.trzonkowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Dzień ziół w „Słonecznej Ósemce”
Oceń artykuł:

(0)