Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Podziel się:

Podziel się:

Światowy Dzień Chorego w MP Słoneczna Ósemka

W związku ze Światowym Dniem Chorego w grupie Kwiatuszki pojawił się oczekiwany od kilku dni gość- babcia Emilki, która jest pielęgniarką i pracuje na co dzień w jednym z ełckich szpitali.

Już od rana w sali dało się wyczuć podekscytowanie i niepokój jednocześnie. Przedszkolaki obawiały się zastrzyków, jednak pani Małgorzata Stefanowicz zapewniła, że nic takiego się nie wydarzy. Babcia Emilki zaprezentowała strój pielęgniarki, opowiedziała czym różnią się czepki, które noszą pielęgniarki. Przyniosła również ze sobą mnóstwo atrybutów, które wykorzystuje w codziennej pracy. Przedszkolaki obejrzały ciśnieniomierz, stetoskop, różne strzykawki, bandaże, opaski uciskowe, termometr, a nawet pulsoksymetr na palec. Chętne dzieci doczekały się profesjonalnego opatrunku. Kwiatuszki dowiedziały się, że praca pielęgniarki jest bardzo odpowiedzialna i niezwykle ważna. A może, któreś z Kwiatuszków pójdzie w ślady pani Małgorzaty? Dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia i poświęcenie nam czasu.

Sylwia Trzonkowska, Iwona Tchórzewska, Sylwia Popowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: sylwia.trzonkowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Światowy Dzień Chorego w MP Słoneczna Ósemka
Oceń artykuł:

(0)