Sobota, 25 stycznia 2020. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Podziel się:

Podziel się:

Po raz pierwszy na festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie

„Istniejemy tylko w tym, co robimy” Federico Fellini

W dniach 12-13 czerwca 2017 roku odbywał się w Warszawie 8 festiwal Filmoteki Szkolnej podsumowujący działania nauczycieli i ich uczniów podjęte w roku szkolnym 2016/2017 w ramach projektu Filmoteka Szkolna. Akcja ! Jego organizatorami byli: Filmoteka Narodowa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Warszawska Szkoła Filmowa i Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Uczestnikami festiwalu byli głównie młodzi ludzie – uczniowie szkół w różnych częściach Polski -, którzy przybyli do Warszawy po to, aby wymienić się doświadczeniami zdobytymi w trakcie realizacji projektów filmowych. Niewątpliwym atutem festiwalu okazała się możliwość spotkania się z aktorami, reżyserami i krytykami filmowymi.
Pierwszego dnia festiwalu odbyły się wizyty studyjne do różnych miejsc w Warszawie. Jeszcze tego samego dnia - tuż po zakończeniu warsztatów - odbyła się uroczysta gala w kinie Iluzjon Filmoteki Narodowej. Złożyły się na nią: pokaz spotów i wręczenie nagród w konkursach. Po kolacji odbyła się projekcja filmu „Komunia” w reżyserii Anny Zameckiej i spotkanie z autorką zdjęć do tego filmu - Małgorzatą Szyłak. Drugi dzień upłynął na warsztatach, wspólnych rozmowach i wymianie doświadczeń.
Grupa Prostkowianek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Prostek realizująca projekt „Prostkowianki w akcji” oficjalnie została uznana za zwyciężczynię ścieżki grywalizacyjnej w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja! w roku szkolnym 2016/2017. Podczas uroczystej gali przedstawicielkom grupy: Niedzielewskiej Julii, Sokół Dominice i Zawalich Julii wręczono dyplom oraz nagrody rzeczowe. Podkreślono różnorodność działań grupy i jej ogromne zaangażowanie w realizację projektu oraz nagrodzono brawami. Dziewczynki stały się niczym gwiazdy festiwalu.
Wspaniała i radosna atmosfera towarzyszyła uczestnikom festiwalu przez cały czas.
Opiekun grupy Prostkowianki - Michałowska Krystyna
Zdjęcia (oprócz pięciu wykonanych przez p. Pawła Zakrzewskiego) pochodzą ze zbioru prywatnego opiekuna grupy Prostkowianki.
Spot przygotowany przez Prostkowianki można obejrzeć na youtube (https://youtu.be/moMPUT3k1pA).
Fotorelacja z pobytu Prostkowianek w Warszawie została zamieszczona na https://youtu.be/-pue7RD3tjM.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna Michałowska oraz opublikowany na portalu Ełk: Po raz pierwszy na festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie
Oceń artykuł:

(0)