Czwartek, 21 lutego 2019. Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Podziel się:

Podziel się:

Początek wielkiej przygody z filmem.

Film to nie jest matematyka. Każdy z nas ma inny gust. Dominika Ostałowska

30 września 2017 roku odbyło się oficjalne otwarcie Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, którego członkami są uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach. W uroczystości wziął udział - niecodzienny gość z Warszawy - pani Małgorzata Szyszka. Pani Małgosia jest twórczynią wielu spektakli, cenioną reżyserką filmów dokumentalnych oraz znakomitą prowadzącą warsztaty teatralne i filmowe dla dzieci i młodzieży. Wszyscy obecni tego południa w Domu Spotkań z Kulturą w Prostkach obejrzeli film wyreżyserowany przez panią Małgorzatę Szyszka i pana Huberta Chudzio pt. „Miasta zagłady. Między Wieluniem a Złoczewem”. Pani reżyser wygłosiła słowo wstępne, a tuż po zakończeniu projekcji filmu, przeprowadziła dyskusję na jego temat. Spotkanie zakończyło zrobienie wspólnego – pamiątkowego – zdjęcia oraz wręczenie prezentu dla gościa.
Uroczystość rozpoczęcia działalności Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Prostkach odbyła się dzięki wsparciu i pomocy pani Ewy Ratkiewicz - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna Michałowska oraz opublikowany na portalu Prostki: Początek wielkiej przygody z filmem
Oceń artykuł:

(0)