Czwartek, 28 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Podziel się:

Podziel się:

Epoka kamienia kontra epoka brązu

Historia jest nauczycielką życia, Tytus Liwiusz

Wystarczy prześledzić zaledwie kilka kart historii kraju czy świata, żeby przekonać się o tym, jak szybko rozwijała się nauka i technika oraz jak wielkie to miało znaczenie dla nas i jak wielki wywarło wpływ na nasze funkcjonowanie. Z założenia odkrycia i wynalazki miały służyć poprawie naszego bytu na ziemi. Znane są jednak nam i takie przypadki, w których odkrycie było i jest wykorzystywane w przeciwnym, niż ratowanie i poprawa życia celu. Dodajmy do tego nieustanny pośpiech, ciągły brak czasu i wieczne niezadowolenie. Z tego powodu niektórzy z nas zastanawiają się nad powrotem do natury. Myślą o zamieszkaniu z dala od gwaru i hałasu, w prymitywnych warunkach, w odcięciu od rozwiniętej cywilizacji. Po co ? Po to, żeby cieszyć się życiem, czerpać z jego uroków potrzebną im siłę i odczuwać radość ze wspólnego przebywania z rodziną.
O tym, że najważniejsze jest to, żeby - w dużej czy w małej rodzinie - mieć siebie nawzajem, przekonali się członkowie grupy filmowej Fani kina i filmu, którzy w kinie Planet Cinema w Ełku obejrzeli film pt. "Jaskiniowiec". Zrozumieli, że w grupie jest siła, której - pozostaje mieć nadzieję - nie zabraknie im do realizacji nowych filmowych wyzwań.
Postawa zająca, który udawał mamuta, aby przestraszyć i przegonić polujących na niego, to dowód na to, że nie wielkość i siła, ale pomysł i odwaga stanowią klucz do sukcesu.
Opiekun grupy filmowej Fani kina i filmu ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach - Michałowska Krystyna
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna Michałowska oraz opublikowany na portalu Prostki: Epoka kamienia kontra epoka brązu
Oceń artykuł:

(0)