Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Podziel się:

Podziel się:

Trening mózgu

„Komputery nie unieważniają tabliczki mnożenia.” Aleksander Kumor

28 września 2018 roku odbył się po raz ósmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ta jednodniowa akcja edukacyjna mająca na celu zachęcenie wszystkich – młodszych i starszych – do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, odbyła się w naszej szkole po raz pierwszy.
Na ten dzień powołana została Komisja Egzaminacyjna, w skład której weszli wyznaczeni przez Koordynatora Lokalnego uczniowie. Komisja pracowała podczas przerw międzylekcyjnych, a jej członkowie – Egzaminatorzy – odpytywali swoich kolegów i swoje koleżanki z tabliczki mnożenia. Ci, którzy poprawnie odpowiedzieli na pięć pytań, uzyskiwali tytuł: Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywali jego pisemne potwierdzenie w postaci imiennego Certyfikatu.
Po zakończeniu zajęć lekcyjnych swoją działalność rozpoczął - powołany przez Koordynatora Lokalnego - uczniowski Patrol Egzaminacyjny, który w myśl zasady „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, wyszedł poza mury szkoły. Patrol Egzaminacyjny zweryfikował sprawność rachunkową napotkanych przypadkowo mieszkańców Prostek, pracowników Urzędu Gminy w Prostkach, sprzedawców małych sklepików oraz „Biedronki”, pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Prostkach i innych. Na sam koniec przeegzaminował dyrektora szkoły, panią sekretarz szkoły, kilku nauczycieli i pracowników obsługi szkoły.
Wszyscy pomyślnie egzamin zdali, choć były momenty, że się zastanawiali.
3 grudnia 2018 r. otrzymaliśmy pisemne podziękowanie za udział w akcji. Czujemy się zaszczyceni tym, że mogliśmy brać udział w takim wydarzeniu. W przyszłej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia nas nie zabraknie.

Komisja Egzaminacyjna, Patrol Egzaminacyjny i Lokalny Koordynator ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostkach
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Krystyna Michałowska
Oceń artykuł:

(0)